PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jednoczy wiernych całej diecezji, którzy w różnych terminach i różnymi drogami zmierzają na Jasną Górę. Tak będzie i w tym roku. Pielgrzymi będą pielgrzymowali podejmując hasło, które związane jest z przeżywanym w kościele rokiem : „Z wiarą odważnie przez życie”.

To właśnie wiara nadaje sens i kierunek naszemu życiu. Ukazuje nam, że nie zmierzamy ku nicości i unicestwieniu, nie żyjemy z wyrokiem śmierci. Chrystus przyjęty wiarą upewnia nas o tym, że jesteśmy przeznaczeni do pełni życia. To życie jest silniejsze niż śmierć. Swoim zmartwychwstaniem Jezus pokonał już śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię (2 Tm 1,10). Wpatrzeni w Maryję przewodniczkę w wierze wyruszamy na pielgrzymi szlak na Jasną Górę.

Pierwsza część pielgrzymki diecezjalnej oficjalnie, rozpocznie się w Olkuszu  9 sierpnia Mszą św. o godz. 8.00 w Bazylice św. Andrzeja Apostoła, a z Jaworzna, i Będzina wyruszy 8 sierpnia. Połączenie tych grup będzie w Ryczowie koło Ogrodzieńca.

Druga część rozpocznie swoje pielgrzymowanie z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie 23 sierpnia.

W pielgrzymowanie diecezjalne włączają się także nieco mniejsze pielgrzymki, które mają także swoją tradycję, a mianowicie z Jaworzna, Wolbromia i Siewierza. Zachęcamy do udziału w tych pielgrzymkach, a zapisy do udziału w nich są w poszczególnych parafiach, lub u przewodników poszczególnych grup.

error: Prosimy nie kopiować
Skip to content