PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Zagłębie ruszyło

70 osób z Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczęło 8 sierpnia wędrowanie na Jasną Górę. W Ryczowie dołączą do głównej grupy pielgrzymki.

Oczywiście najpierw była Msza św. w kościele Świętej Trójcy w Będzinie. Nocleg w czwartek pielgrzymi znaleźli w Błędowie. – To było bardzo trudny, bo niesamowicie gorący dzień. Dlatego było miłym zaskoczeniem przyjęcie nas przez mieszkańców Błędowa. Niektórzy po kilka razy podjeżdżali, by zabrać pielgrzymów na kąpiel, która po takim dniu była największą radością – opowiada ks. Sławomir Woźniak, kierownik zagłębiowskiej grupy. Dodaje, że np. panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały posiłek.

Obok ks. Woźniaka w grupie idzie ks. Tomasz Pasternak (ojciec duchowny), ks. Piotr Pisarczyk i kleryk Grzegorz Hajduga. Pierwszego dnia pielgrzymi pokonali w upale 27 kilometrów.

Piątek to wędrówka do Chechła. Tu przewidziana jest Msza św. i… pielgrzymkowy mecz piłki nożnej. A później trasa wiedzie przez Rodaki do Ryczowa, gdzie pielgrzymi dołączą się do zasadniczej grupy.

error: Prosimy nie kopiować