PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Ekstremalna Droga Krzyżowa – Olkusz, Przeginia i Czeladź

Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych nocą w samotności. Mało zachęcające? Zbyt wymagające? No cóż – Chrystus przekonuje nas, że nie warto żyć inaczej, jak tylko ekstremalnie! Wyjątkowa wędrówka “via dolorosa” to osobiste przeżycie misterium śmierci Jezusa i spotkanie z Bogiem w czasie medytacji – samemu, lub w niewielkiej grupie. To podejmowana corocznie przez kilka tysięcy osób próba wyjścia z “bezpiecznych ławek w kościele”, aby zmierzyć się z ryzykiem. Indywidualna walka z własnymi słabościami i zmęczeniem ma prowadzić do umocnienia w wierze i zbliżenia do Boga.

Podczas drogi obowiązuje milczenie, z wyjątkiem wspólnego odczytywania rozważań i modlitwy przy stacjach. Uczestnicy otrzymują mapę, opis trasy i treść rozważań. Każdy uczestnik powinien przygotować się na zmienne warunki pogodowe i terenowe, zabrać latarkę, prowiant i zaplanować powrót.

Podejmiesz wyzwanie? W naszej diecezji masz trzy możliwości takiej drogi:

Przeginia – Imbramowice (18 marca)

W tym roku po raz pierwszy EDK wyruszy w naszej diecezji z Parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, gdzie znajduje się klasztor sióstr Norbertanek oraz Brama Miłosierdzia. Licząca ponad 40 kilometrów trasa rozpocznie się Mszą św. w Przeginii o g. 20, a zakończy około 8 rano Eucharystią w Imbramowicach.

Zapisy są możliwe na stronie internetowej wydarzenia www.edk.org.pl oraz pod numerem telefonu 697-889-224.

Czeladź – Żychcice (18 marca)

Ta Droga Krzyżowa odbywa się co miesiąc. Najbliższa rozpocznie się 18 marca Mszą św. o g. 18 w kościele św. Stanisława w Czeladzi i przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Licząca 45 kilometrów droga prowadzi do Żychcic przez Piekary Śląskie.

Zapisy i informacje u organizatorów: Jerzy Krysiak (tel. 796 265 980) i Dariusz Kosiński (tel. 601 310 447)

Olkusz – Czerna (11 marca)

Wzorowane na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej przejście z Olkusza do Czernej liczy 24 kilometry. Rozpocznie się 11 marca Mszą św. o g. 21 w bazylice św. Andrzeja Apostoła.

Pakiety można odbierać składając wypełnione oświadczenie zamieszczone poniżej w tygodniu poprzedzającym (od niedzieli, 6 marca) w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu oraz w dniu wyjścia na godzinę przed Mszą św. Informacje można uzyskać pisząc na adres edg.olkusz@gmail.com

OŚWIADCZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

OŚWIADCZENIE DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH

error: Prosimy nie kopiować
Skip to content