PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Zmarł ks. Pisarczyk

Z wielkim bólem i żalem przekazujemy wszystkim smutną informację: w dniu 4 stycznia 2017 r. odszedł do Pana ks. Piotr Pisarczyk, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Kapłan bardzo młody, znany z wielkiej gorliwości i zaangażowania w służbie Bogu i ludziom, szczególnie młodym.

Ks. Piotr przegrał walkę z chorobą natury psychicznej. Stanął przed obliczem Pana. Odszedł niespodziewanie do Domu Ojca. Często, szczególnie w ostatnim czasie, podczas Światowych Dni Młodzieży zjednoczeni byliśmy w radości, którą ks. Piotr razem z młodzieżą nam dawał czy to w Sosnowcu czy w Jerzmanowicach.

Polecamy Jego duszę modlitwom całego Kościoła Sosnowieckiego. Prosimy o nią szczególnie tych, wśród których ks. Piotr pracował i przynosił im Jezusa Chrystusa, wiernych parafii św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie, św. Joachima w Sosnowcu, św. Maksymiliana w Olkuszu i Diakonii Tańca Ruchu Światło Życie Diecezji Sosnowieckiej, którą to posługę stworzył i ukochał miłością kapłańską, szczerą, oddaną i bezinteresowną, a wszystko w służbie Jezusowi Chrystusowi, którego wybrał nieodwołalnie za swojego Mistrza i Pana.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 roku
11.30 – Różaniec w intencji zmarłego w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.
12.00 – Msza Święta pogrzebowa w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak.

Śp. Ks. Piotr Pisarczyk zostanie pochowany, zgodnie z własnym życzeniem, na cmentarzu w Jaworznie – Szczakowej.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

error: Prosimy nie kopiować
Skip to content