PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Zaproszenie na pielgrzymkę

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA ZAPRASZAJĄCY DO UDZIAŁU W PIESZYCH PIELGRZYMKACH NA JASNĄ GÓRĘ.

Umiłowani Diecezjanie!

Podczas gdy chrześcijanie na całym świecie przypominają sobie orędzie Matki Bożej z Fatimy w 100. rocznicę Jej objawień, wierni w naszym kraju wpatrują się w oblicze Czarnej Madonny z Jasnej Góry z racji 300. rocznicy koronacji Jej wizerunku, a diecezja sosnowiecka świętuje 25. rocznicę ustanowienia, nadeszła pora, by – jak mówił Papież Franciszek – zdobyć się na odwagę i „zamienić kanapę na parę butów, które pomogą iść po drogach, o jakich nigdy nie myśleliśmy”. Szczególną okazją do tego może być XXVI Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – wyjątkowe rekolekcje w drodze, przeżywane w tym roku pod hasłem: „Idźcie i głoście!”.

Umiłowani Diecezjanie,

gorąco zachęcam Was do pielgrzymowaniu do naszej Matki i Królowej. Ci z Was, którzy zdecydują się wyruszyć na pielgrzymi szlak do tronu Królowej Polski, będą mogli to uczynić w następujących terminach:

od 9 do 13 sierpnia – Pielgrzymka Olkuska Diecezji Sosnowieckiej,

od 17 do 19 sierpnia – Wolbromska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,

od 23 do 25 sierpnia – Pielgrzymka Zagłębiowska,

od 24 do 25 sierpnia – Piesza Pielgrzymka Parafii Targoszyce oraz Siewierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,

od 3 do 8 września – Piesza Pielgrzymka Jaworznicka na Jasną Górę.

Ci zaś, którzy z różnych względów nie będą mogli fizycznie uczestniczyć w pieszym pielgrzymowaniu, niech w duchowy sposób przyłączą się do wspólnoty pątników. Więcej informacji na temat pielgrzymek będzie można uzyskać w parafiach u swoich duszpasterzy.

Niech Jasnogórska Pani wyprasza Wam obfite błogosławieństwo, a patron naszej diecezji św. Brat Albert Chmielowski wspomaga w pątniczym trudzie. Bądźcie dla innych świadkami, że warto być dobrym jak chleb.

Wasz Biskup
+ Grzegorz

error: Prosimy nie kopiować
Skip to content