PARTNER PIELGRZYMKI OLKUSKIEJ
MAŁOPOLSKA

Małopolska

PARTNER PIELGRZYMKI ZAGŁĘBIOWSKIEJ
MIASTO BĘDZIN I MIASTO DĄBROWA GÓRNICZA

Będzin Dąbrowa Górnicza

Niedługo zaczynamy pielgrzymowanie

Życie każdego człowieka jest nieustannym pielgrzymowaniem do domu Ojca. Zanurzeni w czasie, podarowanym przez Boga, przemierzamy drogi doczesności, aby ostatecznie zjednoczyć się z Nim w wieczności. Chcąc jeszcze lepiej poznać samego siebie i pogłębić relację z Jezusem wyruszamy na Jasną Górę – do “Matki, która wszystko rozumie i sercem ogarnia każdego z nas”.

Rekolekcje w drodze są wyjątkowym darem od Boga i szansą, jaką powinniśmy wykorzystać! Tradycyjnie na Jasną Górę wędrować będzie pielgrzymka z Olkusza, która wyruszy 9 sierpnia (dzień wcześniej – dokładnie za miesiąc – na szlak wyruszą dołączające do niej grupy z Będzina i Jaworzna) oraz z Będzina – 23 sierpnia. Sezon pielgrzymkowy zamknie pielgrzymka jaworznicka rozpoczynająca się 3 września. Zapisy we wszystkich parafiach!

Kto z racji stanu zdrowia czy innych obowiązków nie może się włączyć w wędrowanie do Maryi, niech pielgrzymuje duchowo modląc się za pielgrzymów i przesyłając swoje intencje na adres media@diecezja.sosnowiec.pl. Będą one odczytywane podczas modlitwy różańcowej w grupach.
 
Pielgrzymka Olkuska rozpocznie się 9 sierpnia Mszą św. o g. 8 w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Dzień wcześniej, 8 sierpnia, trasę z Jaworzna do Olkusza pokona grupa złota z Jaworzna (Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki dla grupy złotej w kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie o g. 7.30), a z Będzina do Błędowa przejdzie grupa Zielono-Czarna (Msza św. na rozpoczęcie w kościele Świętej Trójcy w Będzinie o g. 8), która połączy się z resztą grup 9 sierpnia.

Trasa pielgrzymki i jej program będą identyczne jak w roku ubiegłym – kolejne noclegi to Podzamcze, Łutowiec (Msza św. w Trzebniowie sprawowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka), Złoty Potok i Joachimów. Na Jasną Górę grupy dotrą 13 sierpnia ok. g. 14, a o 19 wezmą udział w Mszy św. na Jasnogórskim Szczycie.
 
Przewodnicy grup:
Biało-czerwona – ks. Piotr Janiczek
Biało-niebieska – ks. Konrad Mruk
Biało-zielona – ks. Paweł Stanisz, ks. Marek Szeląg
Błękitna – ks. Marcin Warta
Biała – Ks Piotr Niedziela, ks. Mirosław Pasek
Fioletowa – ks. Sylwester Kulka, ks. Wojciech Kowalski
Zielono-czarna – ks. Krzysztof Wąsik, ks. Tomasz Smalcerz
Pomarańczowa – ks. Tobiasz Mazur
Złota – ks. Andrzej Krupa, ks. Marek Gąsiorek
Żółto-niebieska – ks. Mateusz Wróbel
 
Dyrektor Pielgrzymki – ks. Marek Bigaj
Szef służb porządkowych – ks. Paweł Tracz
Główny kwatermistrz – ks. Grzegorz Woszczek
Główny ceremoniarz – ks. Paweł Stec
Konferencje – ks. Mirosław Tosza

“Wybierz się, wybierz się razem z nami
Na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze
W Jej obliczu ujrzysz Boga znak!”

error: Prosimy nie kopiować
Skip to content